top of page

YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ

Günümüzde iyi bir kariyer için sadece üniversite mezunu olmak yeterli olmuyor. İş başvurularında sizinle aynı özelliklere sahip binlerce rakibiniz arasından sıyrılarak öne çıkmak için iyi seviyede yabancı dil bilmek ve yüksek lisans eğitimi almak çok önemlidir. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak, sizi birkaç adım öne çıkararak binlerce kişinin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Özellikle uluslararası şirketler, yurtdışında yüksek lisans eğitimi almış adayları tercih etmektedir. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında Amerika, İngiltere ve Kanada gelmektedir.

Yabancı dilinizi geliştirmek, yurtdışı deneyimi kazanmak ve alanınızda uzmanlaşmak istiyorsanız yurtdışında yüksek lisans tam size göre! ABK BOSTON, dünyanın en prestijli üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya,  gibi birçok ülkede anlaşmalı olduğumuz üniversiteler için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için iletişim formu doldurabilir veya bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

IZOJ5875.JPG
Amerika

AMERİKA'DA YÜKSEK LİSANS

Dünyanın en iyi üniversiteleri Amerika’da bulunmaktadır. Amerika yüksek lisans için dünyada en çok tercih edilen ülke konumundadır. Dünya çapında kaliteli ve prestijli Amerika üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi almak size kariyer yolculuğunuzda büyük avantaj sağlayacaktır.  

 

EĞİTİM MASRAFLARI

Amerika’da yıllık yüksek lisans masrafı seçtiğiniz okul ve eyalete göre değişmektedir. Genel olarak üniversitelerin yıllık ders ücretleri 17,000-100,000 USD arasında değişmektedir. Genel olarak, yüksek lisans programı için yıllık eğitim masrafı en az 30,000 USD’dır.

FİNANSAL YARDIM VE İŞ OLANAKLARI 

Üniversiteler öğrencilerine burs imkanı sunmaktadır. Burs miktarları ve başvuru koşulları üniversiteye göre değişmektedir. Genel olarak, burs miktarları yıllık eğitimi ücretinin %10-50 arasında değişmektedir. Burs başvurusu yapabilmek için yüksek ortalama ve GRE gibi skorlar istenmektedir.

 

Ayrıca bazı kurumların burs programları bulunmaktadır. Öğrenciler, kendi ülkelerinde bulunan Amerika konsolosluğunun Public Affair departmanı ile iletişime geçebilirler. Bazı konsoloslukların, akademik programlar için finans desteği sağlayan kurumları araştıran eğitim danışmanları bulunmaktadır.  

 

Amerika’da eğitim için burs veren bazı kurumlar: 

 

Ayrıca, öğrenciler tüm derslere katılmak kaydıyla kampüs içinde veya dışında part time çalışabilir. Öğrenciler için minimum saatlik ücret 12 USD ve haftalık çalışma saati maksimum 20 saat olarak sınırlanmıştır. Birçok öğrenci kampüs içinde çalışarak 1,700 USD/sömestr kazanabilmektedir. 

Amerika'da anlaşmalı olduğumuz üniversiteler için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Size en uygun üniversite seçimi, başvuru ve kayıt işlemleri için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Amerika'da yüksek lisans eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için iletişim formu doldurabilir veya bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

London City
İngiltere yüksek lisans

İNGİLTERE’DE YÜKSEK LİSANS

İngiltere, yurtdışı eğitim konusunda Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Bunun sebepleri, anadilinin İngilizce olması, Türkiye’ye yakın olması, dünyanın en saygın üniversitelerine sahip olması, yüksek kalitede eğitim sunulması ve diplomanın uluslararası geçerliliği olmasıdır. İngiltere’de yüksek lisans programlarına direk olarak başvurabilmeniz için iyi bir not ortalaması (minimum GPA:3.0) ve İngilizce sınav skorlarınız (minimum TOEFL:90, IELTS:6.5 gibi) olmalıdır. Düşük ortalama ve İngilizce skorları olan öğrenciler için 6 veya 9 aylık Pre-Master veya pre-sessional English programları vardır. Bu sayede yüksek lisans eğitiminize başlayabilmeniz için gerekli yeterliliğe sahip olmanız sağlanmaktadır. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi 1-3 yıl sürmektedir. Başvuru tarihleri üniversitelerin websitelerinde bulunmaktadır. Genel olarak yüksek lisans programına başlamayı düşündüğünüz tarihten bir yıl önce başvurular başlamaktadır.

 

 

 

EĞİTİM MASRAFLARI

Her üniversitenin yıllık eğitim ücretleri farklıdır. Genel olarak yıllık okul ücretleri ortalama 8,000 - 25,000 GBP arasındadır.

 

 

FİNANSAL YARDIM VE İŞ OLANAKLARI

Birçok üniversite başarılı öğrencilere burs imkanları sunmaktadır. Burs miktarı akademik ortalamanıza ve başvurulan üniversiteye göre değişir. Üniversitelerin web sitelerinde burslar ile ilgili ayrıntılı bilgiler mevcuttur. İngiltere'de yasal olarak sadece uzun dönem öğrenci vizesi sahiplerine haftada 20 saat part-time çalışma izni verilmektedir.

 

 

İngiltere’de anlaşmalı olduğumuz üniversiteler için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Size en uygun üniversite seçimi, başvuru ve kayıt işlemleri için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için iletişim formu doldurabilir veya bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Gerekli Belgeler

  • Niyet mektubu 

  • Referans mektupları  

  • Transkript  

  • Özgeçmiş 

  • TOEFL, IELTS gibi İngilizce test sonucu 

  • GRE veya GMAT test sonucu 

Başvuru Tarihleri

Yüksek lisans

başvuru tarihleri genellikle

program başlangıç tarihinden 1 yıl öncedir.

Vize

Yüksek lisans eğitimi almak için öğrenci vizesine başvurmak gerekmektedir.

bottom of page