top of page

DİL OKULU

Program Seçenekleri

Genel İngilizce

Yetişkinler (16+) için tüm İngilizce seviyelerinde en az 2 haftalık okuma, yazma, gramer, konuşma ve kelime öğrenme bölümlerinden oluşan programlar bulunmaktadır. İlk gün seviye tespit sınavı yapılarak seviye belirlenmektedir.

40+ ve 50+

 

40 ve 50 yaş üstü yetişkinlere özel programlardır. Haftalık 15-20 saatlik ders programlarına ek olarak çeşitli aktiviteler de bulunmaktadır.

Akademik İngilizce 

 

Cambridge, TOEFL, IELTS sınavlarına hazırlık amaçlı programdır. 16 yaş ve üstü orta (intermediate) veya ileri (upper intermediate) düzeyde İngilizce bilenler için uygun bir programdır. 

Üniversiteye Hazırlık Programı

 

Amerika’da üniversitede okurken ihtiyacınız olacak akademik İngilizce yeteneklerinizi geliştirmeye yönelik bir programdır. Not alma, dersi dinleme ve yazma yeteneklerinizi geliştirmek amaçlanmıştır. 

İngilizce+

Haftalık 15-20 derslik İngilizce derslerine ek olarak gezi, sörf, yoga, dans, müzik, fotoğraf ve tenis gibi çeşitli aktiviteleri içeren programlar mevcuttur. İngilizceyi öğrenirken eğlenceli aktiviteler yapmak isteyenler için idealdir.

İş İngilizcesi 

Özgeçmiş, e-posta yazma, toplantı ve sunumlarda kullanılan iş İngilizcesini geliştirmeye yöneliktir.  Orta (intermediate) düzeyde İngilizce bilen yetişkinler (18+) için uygun bir programdır. 

Au Pair Programı

J-1 vizesi ile Au Pair olarak Amerika’ya gelenler için yasal olarak istenen 6 sömestr saatini tamamlamaya yönelik bir programdır. Hafta içi gündüz/gece veya hafta sonu programları bulunmaktadır.

Diğer Programlar

 

Özel ders, yetişkinler için grup dersleri, çalışanlar için hafta sonu ve hafta içi akşam programları mevcuttur. 

Amerika’da Dil Eğitimi Nasıl Alabilirim?

 

Her yıl birçok ülkelerden binlerce öğrenci Amerika’da dil eğitimi için dil okulu programlarına katılmaktadır. Üniversite kampüsünde ve Amerika dil okullarında çeşitli dil kursları bulunmaktadır. Amerika’da dil kursu için 16 yaş ve üstü tüm yetişkinler 1 ile 48 hafta (vize türüne bağlı olarak) boyunca katılabilirler. Dil okulları programlarında tüm İngilizce seviyelerinde genel İngilizce, iş İngilizcesi, akademik İngilizce (Cambridge, TOEFL, IELTS sınavlarına hazırlık), üniversiteye hazırlık ve Au Pair gibi farklı program seçenekleri bulunmaktadır. Bunun dışında özel ders ve yetişkinler için grup dersleri de vardır. Kurs programları genellikle hafta içi sabah veya öğleden sonra olmaktadır. Fakat çalışanlar için hafta sonu ve hafta içi akşam programları da mevcuttur. Ayrıca dil okulu programlarında konaklama, havaalanı transferi ve sağlık sigortası hizmetleri de bulunmaktadır.

 

  • Amerika’da dil okuluna nasıl kaydolabilirim?

Amerika’da dil okulu programına dahil olmak için ilk olarak online başvuru formunu doldurmanız ve kayıt ücretini (100-200 USD) yatırmanız gerekmektedir. Dil okuluna kayıt işlemi için yurtdışı eğitim danışmanlık şirketimiz ile  çalışabilirsiniz. Danışmanlık şirketimiz ücretsiz hizmet vermektedir.

 

  • Amerika’da dil eğitimi için ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Amerika’da dil eğitimi ücretleri şehir, vize türü ve ders saatine göre değişmektedir.

- Aylık dil okulu fiyatları: 500-2,000 USD

Haftalık ders saati ve program türüne (genel veya yoğun İngilizce kursu) göre aylık dil okulu fiyatları değişkenlik göstermektedir.

 

-Aylık konaklama fiyatları: 1,250-5,400 USD 

Tek kişilik/çift kişilik oda, aile yanı, yurt veya rezidans seçenekleri bulunmaktadır.

-Havaalanı transferi fiyatları: 60-350 USD

Mesafe ve tek yön/çift yön seçeneklerine göre değişmektedir. 

 

-Aylık sağlık sigortası fiyatları: 70-260 USD

Acil sağlık sorunlarını kapsayan sağlık sigortası yaptırılması zorunludur. Sağlık sigortasını Türkiye’de ki sigorta şirketleri ile veya dil okulu vasıtasıyla Amerika’da ki şirketlerle yaptırabilirsiniz.

 

  • Amerika’da dil eğitimi için vize başvurusu neye göre yapılıyor?

Amerika’da dil eğitimi için vize başvurusu yaparken bazı durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Dil okuluna haftalık ders saati ve Amerika’da kalma sürenize göre, turist vizesi (haftada 10-15 saat) veya öğrenci vizesi (haftada 18-20 saat) ile kaydolabilirsiniz. Bazı okullara turist vizesi ile en fazla 12 hafta katılabilirken 5-6 ay kabul eden okullar da bulunmaktadır. Öğrenci vizesinin süresi, alacağınız eğitim ve ekonomik durumunuzla bağlantılı olarak 3 ay ile 5 yıl arasında değişir.

 

  • Öğrenci vizesine başvurmak için hangi belgeler gerekir?

- Pasaportunuzun kopyası

- Banka hesap özeti (eğitim süresince tüm yaşam masraflarınızı (okul ücreti, konaklama vb) karşılayabileceğiniz miktarda hesabınızda para olması istenir. Örneğin 1 yıl için $20,000 gibi). Eğer sizin hesabınızda yeterli miktarda para yoksa sponsor kullanmanız gerekmektedir.

- Dil okulu kayıt ücreti (100-200 USD)

- I-20 formunun adresinize gönderilmesi için posta ücreti (60-100 USD)

- SEVIS ücreti ($350.00)

- Online başvuru formu

 

Öğrenci vizesi için bu belgeler hazırlandıktan sonra dil okulu tarafından öğrenciye kabul mektubu ve I-20 belgesi hazırlanıp posta yoluyla gönderilir. Bir sonraki adım Ankara veya İstanbul’da bulunan Amerika konsolosluğuna vize başvurusu ve randevu süreci olacaktır. Online vize başvuru formu DS-160 formunu (https://ceac.state.gov/CEAC) doldurduktan sonra vize görüşmesi için randevu almanız gerekmektedir.

 

  • Amerika’da dil eğitimi alırken çalışabilir miyim?

Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Dil eğitimi almak adına Amerika’da öğrenciyken çalışmak için ancak F1 vizesi ile ilk yıl sadece üniversite kampüsünde haftada en fazla 20 saat çalışmanı imkânı bulunmaktadır. Üniversite kampüsündeki işler daha çok akademik eğitim alan (lisans, yüksek lisans, doktora) öğrenciler tarafından değerlendirilmekte olduğundan dil okulu öğrencilerinin yasal olarak çalışma imkanları çok azdır.

Program Ücretleri

Nurse Taking Notes
Person Rolling Suitcase in Airport
Modern Apartment
College Students in Classroom

Ders Ücretleri 

Haftalık ders saati ve program türüne bağlı olarak aylık ders ücreti:

500 - 2,000 USD

Konaklama 

Tek kişilik/çift kişilik oda, aile yanı, yurt veya rezidans seçeneklerine bağlı olarak aylık konaklama ücreti:

1,250 - 5,400 USD 

Havaalanı Transferi

Tek yön veya çift yön seçenekleri ile transfer  ücreti:

60 - 350 USD

Sağlık Sigortası

Acil sağlık sorunlarını kapsayan aylık sigorta ücreti:

  70 - 260 USD

Vize

IMG_2117.JPG

Haftalık ders saatine göre turist vizesi veya öğrenci vizesi (F-1) gerekmektedir. Öğrenci vizesine başvurmak için gerekli I-20 formu ücret karşılığında dil okulu tarafından gönderilmektedir.

Dil okulları için ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi ve  güncel fiyat teklifi için iletişim formu doldurabilir veya bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

bottom of page