LİSANS EĞİTİMİ

Amerika’da üniversite okumak birçok öğrencinin hayalidir. Amerika, 5500’den fazla üniversitesiyle dünyada en çok üniversitesi olan ikinci ülkedir. Dünyanın en iyi üniversiteleri Amerika’dadır. 

 

 

Center for World University Rankings (CWUR) 2018-2019 yılı dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 10 üniversitenin 8’i Amerika’dadır.

Amerika’da bulunan dil okullarının üniversiteye yerleştirme programları bulunmaktadır. Amerika’da lisans programlarına başvuru için destek, üniversite turları, sunumlar, danışmanlarla birebir görüşme vb. servisleri vardır. Dil okulları, anlaşmalı oldukları üniversiteler için giriş koşullarını sağlamanız halinde garantili kabul sağlamaktadır. Dil okullarının üniversite hazırlık programlarına katılmanız durumda üniversitelerin talep ettiği İngilizce sınavlarından (TOEFL, IELTS gibi) muaf olabilirsiniz.  

EĞİTİM MASRAFLARI

 

Amerika’da üniversite masrafları okul ve şehre göre değişmektedir. Amerika’da bulunan üniversitelerin yıllık ders ücretleri  3,000-50,000 USD arasındadır. Örneğin, Boston, MA’ da bulunan üniversiteler için yıllık eğitim masrafı en az 40,000 USD bir bütçe ayırmanız gerekir.

 

FİNANSAL YARDIM VE İŞ OLANAKLARI

 

Üniversiteler öğrencilerine finansal yardım sağlamaktadır. Örneğin Harvard Üniversitesi, öğrencilerinin %70’ine  finansal destek vermektedir. Finansal destek miktarı, ailenizin kazancı ve kaç kişilik aile olduğunuza göre değişmektedir. Fakat, bazı üniversiteler uluslararası öğrencilere finansal destek sağlamaz. Öğrenciler tüm derslere katılmak kaydıyla kampüs içinde veya dışında part time çalışabilir. İlk yıl sadece kampüs içinde çalışmaya izin verilir. Öğrenciler için minimum saatlik ücret 12 USD ve haftalık çalışma saati maksimum 20 saat olarak sınırlanmıştır.  

Amerika’nın en iyi üniversitelerinin bulunduğu MA eyaletinde bulunan merkezimiz ile size en kaliteli ve doğru hizmeti sunmak için yanınızdayız. Size en uygun üniversite seçimi, başvuru ve kayıt işlemleri için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Amerika, İngiltere ve Kanada'da anlaşmalı olduğumuz üniversiteler için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Yurtdışında lisans eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için iletişim formu doldurabilir veya bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Gerekli Belgeler

  • Transkript

  • Okul raporu (Secondary School Report (SSR) ve Mid-Year Grade Report) 

  • İki öğretmenden değerlendirme raporu 

  • ACT veya SAT test sonucu 

  • İki SAT Subject Test sonucu (matematik ve bilim gibi) 

  • TOEFL veya diğer İngilizce test sonucu 

Başvuru Tarihleri

Amerika’da lisans eğitimi almak için başvuru tarihleri genellikle

Aralık-Mart ayları arasındadır.

Vize

Amerika'da lisans eğitimi almak için F-1 veya J-1 vizesine başvurmak gerekmektedir.

 

  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon