top of page
IMG_2065.JPG

SERTİFİKA PROGRAMLARI

Boston, Amerika'nın Massachusetts (MA) eyaletinin başkenti ve New England bölgesinin (Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island ve Connecticut) en büyük şehridir. Avrupa'dan Amerika'ya ilk göçmenler bu bölgeye gelmiştir. Nüfusu 650.000 civarındadır. Boston eğitim, sağlık, finans ve teknoloji (bilgi teknolojileri ve biyoteknoloji) merkezidir. Boston, sahip olduğu üniversiteleri ile dünyanın en popüler öğrenci şehirleri arasındadır. Dünyaca ünlü üniversiteler Boston'da bulunmaktadır.

  • M.I.T. 

  • Harvard Üniversitesi 

  • Tufts Üniversitesi 

  • Northeastern Üniversitesi

  • Boston Üniversitesi

 

Üniversitelerin birçok alanda sertifika programları vardır. Profesyonel sertifika programları mühendis, yönetici, araştırmacı, teknik uzman gibi her meslekten katılımcılara açık olup, uzmanlık alanlarını ve kariyerlerini geliştirmek isteyenler için ideal programlardır. 

CJNF1589.JPG

M.I.T.’nin Biotechnology & Life Sciences, Design & Manufacturing, Innovation and Technology, Machine Learning and Artificial Intelligence ve Real Estate Finance and Development alanlarında 5 adet sertifika programı bulunmaktadır. Kurslar Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yapılmaktadır. Başvurular Ocak ayında başlamaktadır. M.I.T.’nin çok az sayıda sertifika programı ve  sınırlı kontenjanı olduğu için çok kısa sürede tüm kontenjanlar dolmaktadır. 

 

Harvard Üniversitesinin 30'dan fazla sertifika programı (online veya kampüs) vardır. Online kursların bir kısmında dersler canlı olarak takip edilirken diğerleri esnek programlardır ve haftalık olarak istenilen zamanda izlenebilir. Harvard Üniversitesi sertifika programları için herhangi bir başvuru gerekmez. Sadece kayıt işlemi ve İngilizce yeterlilik koşulunun sağlanması istenmektedir. Sertifika programını tamamlamak için 3 yıl içinde kredili 3 ile 5 ders almak ve bu derslerden B veya daha yüksek not almak yeterlidir. Ayrıca, Harvard Üniversitesinin Business Strategy, Marketing, Communication, Innovation Strategy, Leadership and Management, Negotiation ve Custom Programs alanlarında kredisiz 1-2 günlük kısa profesyonel gelişim programları da bulunmaktadır.

DBBO5360.JPG

Dil okullarının Amerika, İngiltere ve Kanada'da skill building, career (business, healthcare, networking), marketing, project manegement ve business management alanlarında kısa süreli (4 hafta) ve uzun süreli (1 yıl) sertifika programları bulunmaktadır.

Yurtdışında bulunan profesyonel sertifika programları ile ilgili ayrıntılı bilgi için iletişim formu doldurabilir veya bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

 

 

 

bottom of page